Pátek, den kdy se většina občanu těší domů na zasloužený víkendový odpočinek, s sebou přinesl nečekaný politický otřes. Pod drobnohledem byla Prymulova noční pochůzka v podniku na pražském Vyšehradě, kde se potkal mimo jiné s Jaroslavem Faltýnkem. Dva „neposlušní výtržníci“ ovšem nejsou jediní, do koho se veřejnost zhurta pustila. Odnesla to i luxusní restaurace Rio’s Vyšehrad. Ta se stala terčem ostré nevraživosti a posměšků, přestože se nachází v historických prostorech, kde zemřela přední česká královna Eliška Přemyslovna. Na domě, který vlastnil její nevlastní bratr Jan Volek, má pamětní desku
Množství lidí od pátečního rána bombarduje a likviduje hodnocení restaurace. Vedení podniku navíc smazalo stránku restaurace na Facebooku. Magistrát si na ni došlápne a povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení, jak informoval pražský primátor Zdeněk Hřib.
Češi to ale vzali opět do svých rukou. Od rána ji likvidují pověst na serverech hodnotících kvalitu podniků a ve velké míře sráží její hodnocení. Na Google maps v pátek za několik hodin přibyl podniku téměř dvojnásobek komentářů, většina silně negativních.
„Děs! Dobré jen pro hladová prasata! Nedodržují se zde vládní nařízení. S tímto přístupem bych byl velmi obezřetný ohledně konzumace jídla v tomto podniku“, zazněla jedna recenze na Tripadvisoru. „Proč já jako číšník nemohu chodit do práce, protože kvůli vládním opatřením musíme mít jen výdejové okénko, a u vás může být otevřeno? Sám jsem u vás v restauraci nikdy nebyl a ani se tam nikdy nechystám. Děkuji za vysvětlení!“, píše další recenzující.
Restaurace s historií. Na domě je pamětní deska Elišky Přemyslovny
Restaurace se nachází na jednom z nejkrásnějších historických míst v Praze, stranou od ruchu velkoměsta, přímo vedle dominanty Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla.
Na domě čp. 102/2 ve Štulcově ulici na Vyšehradě, tedy tam kde se nachází Roi´s restaurace je poměrně nápadná nárožní bronzová busta s podobiznou královny Elišky Přemyslovny. Jedna z nejznámějších českých královen totiž zemřela právě na Vyšehradě v domě svého nevlastního bratra, vyšehradského probošta Jana III. Volka. Stalo se tak v září 1330, kdy královna zemřela ve svých 38 letech na tuberkulózu. Bustu má také v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.
V horní části této netradiční pamětní desky je královna se sepjatýma rukama pod bradou. Ve střední části je vytesán text a pod ním jsou dva erby, vlevo s orlicí, vpravo se lvem. Akademický malíř Lumír Šindelář (1925-2011) použil pro svůj návrh reliéfní portrét z triforia katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Čtyřstranný sokl s nápisem připomíná hradby s obrannými věžemi. Deska byla slavnostně odhalena v roce 1995 u příležitosti 665. výročí úmrtí královny.