Skoro půl milionů hráčů, 3650 klubů a desítky tisíc fanoušků. Fotbal je v ČR zdaleka nejpopulárnějším sportem, ale kvůli takovým lidem jako je Roman Berbr, utrpěl šrámy na duši. Veřejnost se teď díky pečlivé práci policie a odhodlaným novinářům dozvídá, co byl dnes již bývalý místopředseda FAČR vlastně zač, resp. kam až sahala jeho mafiánská chapadla. V druhé díle seriálu o Romanu Berbrovi se zaměříme na jeho vyhrožovací taktiku, kterou hojně uplatňoval na své nepřátele a nepohodlné.
Psal se rok 2006, kdy Milan Berbr Berbr v reakci na článek Blesku o žhavé dovolené s milenkou Dagmar Damkovou ztratil nervy. Vztah Berbra a tehdy populární sudí byl teprve na začátku a deník Blesk jako první přinesl informaci o mileneckém svazku. Berbr opakovaně zasílal vulgární SMS zprávy redaktorovi Blesku Pospíšilovi, který byl pod článkem s fotografiemi podepsán. Redaktor si nenechal obsah zpráv pro sebe a s jejich obsahem kromě veřejnosti seznámil i psychiatra Jana Cimického. Ten na to konto uvedl, že se v jeho případě jedná o agresivní psychopatickou osobnost.
červen 2011 -poklidná atmosféra na valné hromadě Fotbalové asociace České republiky se na jejím úplném konci změnila v bouři. Předseda Ivan Hašek se totiž v závěrečné řeči vzdal své funkce. Roman Berbr následně v médiích na adresu bývalého vynikajícího fotbalisty pronesl „je to lepší, než aby Ivana Haška někde přejela tramvaj.“ Co tím chtěl tehdy říct, je s odstupem času každému jasné.
V roce 2012 docházelo opakovaně k fyzickým útokům na osoby, které byly nepříjemné některým osobám ve vedení FAČR, tedy i Romana Berbra. Šlo o napadení rozhodčích Jaroslava Járy a Pavla Královce, člena odvolací a revizní komise Ondřeje Lněničky a bývalého předsedy Pražského fotbalového svazu Václava Chvály. Chvála byl napaden po zasedání výkonného výboru, na kterém chtěl odvolat krajskou komisi rozhodčích, jejíž členem byl právě Berbr.
2013 – Bývalá předsedkyně odvolací a revizní komise FAČR právnička Markéta Haindlová popsala, jak bylo devět klubů, které ji v roce 2013 podpořili při nominaci na předsednickou funkci, vzápětí „potrestáno“, nevyhrály ani jeden zápas a dostaly 10 červených karet. Byla to jasná zpráva od současného vedení, že si kluby mají uvědomit, kdo o nich rozhoduje.
Ostrou municí nabil Berbr v červenci 2014. Tehdy o členu výkonného výboru FAČR Hrubčíkovi, který kritizoval jeho femme fatale Damkovou, vyjádřil, že to může dotáhnout leda k sebevraždě.
Od slov k činům. Listopad 2016. Berbr na toaletách stadionu Viktorie Plzeň slovně i fyzicky napadl novináře Otakara Černého. Chytil jej za paži, cloumal s ní a vyhrožoval mu slovy „Ty čur…, už sem nejezdi, nebo ti dáme do držky. Za mě i za Dášu.“
Listopad 2017 přinesl závěr soudní pře. Berbr s Damkovou pravomocně prohráli soud s rozhodčím Antonínem Kordulou. Ten v médiích tvrdil, že rozhodčí místo Damkové řídil přímo Berbr, a během soudu někteří svědci popisovali ponižování a slovní útoky Berbra na rozhodčí při jejich seminářích, kam on vůbec neměl jezdit. V téže době vznikla Iniciativa Několik (fotbalových) vět obsahuje i pasáž o anonymních výhrůžkách a telefonátech zástupcům iniciativ, které odporovali někdejšímu vedení FAČR.
Do seznamu hrdinů, který zvedl ruku na valné hromadě proti Berbrovi, patří bezesporu předseda prachatického okresu Jiří Trněný, jenž se Berbra nebojí už léta. Ten kromě slovních výhružek zažil i vytlačování z dálnice.